Akné a hygiena kože

V lekárňach je v súčasnosti množstvo kvalitnej dermatokozmetiky, určenej na problematickú pleť. Dostatočná hygiena by mala byť u osôb s problematickou pleťou samozrejmosťou.

„Akné pacienti“ by si mali pleť čistiť dvakrát denne – večer pred spaním a ráno. Večernému čisteniu pleti treba venovať zvýšenú pozornosť, pretože z pokožky musíme dôkladne odstrániť nielen maz, ktorý bol vyprodukovaný za celý deň, ale aj zachytený prach, baktérie a iné nečistoty. Raňajším čistením sa z pleti odstráni maz, ktorý sa vytvoril počas noci. Pleť je takto pripravená na aplikáciu lokálneho liečiva alebo dekoratívnej kozmetiky.

Na ošetrenie pokožky je lepšie používať liečebné kozmetické prípravky, ktoré obsahujú vhodnú kombináciu účinných látok. Tieto prípravky pomáhajú v boji s nepríjemnými problémami kože, a zároveň neobsahujú prídavné látky, ktoré by mohli mať dráždiaci účinok.

Okrem pravidelného domáceho ošetrovania, každý pacient by mal absolvovať hĺbkové čistenie pleti v špecializovanej ambulancii lekárskej kozmetiky, kde mu vyškolená zdravotná sestra odborne (mechanicky) vyčistí znečistenú pleť. Veľa mladých ľudí podceňuje význam tohto odborného čistenia. Namiesto toho, si sami vytláčajú vyrážky. To vedie k drobným poraneniam kože, k jej podráždeniu, a k tvorbe nových zápalových lézií. Veľmi častým výsledkom neodborného zásahu bývajú jazvy a pozápalové hyperpigmentácie.

Odporúčané produkty